Da li ja po zakonu mogu imati status učesnika odbrane?

Vaše ime: Husnija
Vaše pitanje: Učestvovao sam u armiji BiH od o4.o4.1992 dp 30 11.1992.Takode clan sam Patritske lige od početka. Da li ja po zakonu mogu imati status učesnika odbrane jer tamo piše da od 21.06 1992 pa treba se biti neprekidno godina dana i citira se stav 1 toga zakona po kome bi se moglo razumijeti bilo koji period u trajanju od godinu dana. Hvala Vam unaprijed na odgovoru.

 

Odgovor: Poštovani,
Odredbama čl. 2 Zakona o dopunskim pravima („Sl.novine TK" broj 03/07, 04/08, 09/08, 13/09 i 08/10) decidno je propisano pod kojim uvjetima se osoba može smatrati braniocem – dragovoljcem i organizatorom otpora – veteranom – učesnikom rata.
Obzirom da niste priložili dokaz pod kojim uvjetima ste demobilizirani, te ne možemo dati ni podrobniji odgovor na Vaš upit, te Vas stoga upućujemo na naprijed navedene odredbe Zakona.

Kontakt

Vlada Tuzlanskog kantona
Rudarska 65
75000 Tuzla

 

+387(0)35 280-711
  
 

Ostali kontakti

 

PITAJTE VLADU TK

 pitajte vladu tk
 

 CV obrazac 

rukovodećih državnih službenika u organima uprave i upravnim organizacijama Tuzlanskog kantona i predsjednika i članova nadzornih i upravnih odbora, uprava javnih preduzeća i javnih ustanova i drugih privrednih društava iz nadležnosti Kantona

PRISTUP INFORMACIJAMA

Vodič kroz postupak za ostvarivanje prava na pristup informacijama kojima raspolaže Vlada Tuzlanskog kantona


ABA/CEELI

Sarajevo
Centar za slobodan pristup informacijama
Pravna inicijativa za Centralnu i Istočnu Evropu

Adresa:Kundurdžluk 2/II
Sarajevo, BiH
Tel/fax:033 238-651/652
Kontakt osoba:
Amira Krehić

Vodic za investitore.jpg-15