purpose-built to be mounted on cars and planes dashboards. Doxa SUBs also feature the companys patented no-decompression dive table bezel. Given the 44mm bulk of the Mission 31 SUB, rolex fake imitation rolex replica Audemars Piguet watches making this the fifth difference between the two watches. The chronographs on the watch are also reversed and it seems that they have completely different markings in some parts. wigs Replique Montre Rolex Replica The seventh difference is given by the hour markings that are designed as double lines on the original watch but are only shown as a single line for each hour on the replica watch. On the top of the watch.

Web stranica Vlade TK - Obilježen Svjetski dan Roma

Obilježen Svjetski dan Roma

Ministar obrazovanja i nauke Tuzlanskog kantona Ahmed Omerović prisustvovao je centralnoj manifestaciji povodom 8. aprila, Svjetskog dana Roma u JU OŠ „Kiseljak" Kiseljak i tom prilikom uručio priznanja učenicima za postignute rezultate i odličan uspjeh.

Still0412 00002Pored priznanja, prema riječima ministra Omerovića, „najboljim učenicima na bankovne račune će biti uplaćene jednokratne stipendije. Upravo je zatvoren konkurs za dodjelu stipendija srednjoškolcima pripadnicima romske i drugih nacionalnih manjina i očekujemo da će biti i rezultati. Također u pripremi je nastavni plan i program za Romski jezik kao fakultativnu nastavu na području TK gdje će Romi pored jezika izučavati i dio svoje historije i kulture", kazao je ovom prilikom ministar Omerović o aktivnostima Vlade TK i resornog ministarstva čiji je cilj podizanje svijesti o važnosti obrazovanja Roma.

Dan Roma se svake godine obilježava u jednoj od škola na području TK a ove je škola u Kiseljaku izabrana jer procentualno ima najveći broj učenika, pripadnika romske nacionalne manjine. Svjetski dan Roma prilika je za slavljenje romske kulture i podizanja svijesti o problemima s kojima se Romi suočavaju, rečeno je ovom prilikom.

Jedan od njih je i očuvanje kulture i jezika pa će se, prema riječima ministra Omerovića, „kada bude počela realizacija predmeta Romski jezik resorno ministarstvo pobrinuti da učenici dobiju besplatne udžbenike. Također, pomoć kroz stipendije koje smo prvi put raspisali, ima za cilj podršku našim učenicima i njihovim porodicama, koji su iz porodica sa niskim imovinskim primanjima i neki od njih su i socijalno ugroženi, te na ovaj način ih želimo podržati."

Domaćin današnje manifestacije JU OŠ „Kiseljak" Kiseljak je uz podršku učenika i nastavnika iz drugih škola povodom Dana Roma pripremila prikladan kulturno-umjetnički program.

Ministar obrazovanja i nauke Tuzlanskog kantona Ahmed Omerović prisustvovao je centralnoj manifestaciji povodom 8. aprila, Svjetskog dana Roma u JU OŠ „Kiseljak" Kiseljak i tom prilikom uručio priznanja učenicima za postignute rezultate i odličan uspjeh.

Still0412 00002Pored priznanja, prema riječima ministra Omerovića, „najboljim učenicima na bankovne račune će biti uplaćene jednokratne stipendije. Upravo je zatvoren konkurs za dodjelu stipendija srednjoškolcima pripadnicima romske i drugih nacionalnih manjina i očekujemo da će biti i rezultati. Također u pripremi je nastavni plan i program za Romski jezik kao fakultativnu nastavu na području TK gdje će Romi pored jezika izučavati i dio svoje historije i kulture", kazao je ovom prilikom ministar Omerović o aktivnostima Vlade TK i resornog ministarstva čiji je cilj podizanje svijesti o važnosti obrazovanja Roma.

Dan Roma se svake godine obilježava u jednoj od škola na području TK a ove je škola u Kiseljaku izabrana jer procentualno ima najveći broj učenika, pripadnika romske nacionalne manjine. Svjetski dan Roma prilika je za slavljenje romske kulture i podizanja svijesti o problemima s kojima se Romi suočavaju, rečeno je ovom prilikom.

Jedan od njih je i očuvanje kulture i jezika pa će se, prema riječima ministra Omerovića, „kada bude počela realizacija predmeta Romski jezik resorno ministarstvo pobrinuti da učenici dobiju besplatne udžbenike. Također, pomoć kroz stipendije koje smo prvi put raspisali, ima za cilj podršku našim učenicima i njihovim porodicama, koji su iz porodica sa niskim imovinskim primanjima i neki od njih su i socijalno ugroženi, te na ovaj način ih želimo podržati."

Domaćin današnje manifestacije JU OŠ „Kiseljak" Kiseljak je uz podršku učenika i nastavnika iz drugih škola povodom Dana Roma pripremila prikladan kulturno-umjetnički program.

Kontakt

Vlada Tuzlanskog kantona
Rudarska 65
75000 Tuzla

 

+387(0)35 280-711
  
 

Ostali kontakti

 

PITAJTE VLADU TK

 pitajte vladu tk
 

 CV obrazac 

rukovodećih državnih službenika u organima uprave i upravnim organizacijama Tuzlanskog kantona i predsjednika i članova nadzornih i upravnih odbora, uprava javnih preduzeća i javnih ustanova i drugih privrednih društava iz nadležnosti Kantona

PRISTUP INFORMACIJAMA

Vodič kroz postupak za ostvarivanje prava na pristup informacijama kojima raspolaže Vlada Tuzlanskog kantona


ABA/CEELI

Sarajevo
Centar za slobodan pristup informacijama
Pravna inicijativa za Centralnu i Istočnu Evropu

Adresa:Kundurdžluk 2/II
Sarajevo, BiH
Tel/fax:033 238-651/652
Kontakt osoba:
Amira Krehić

Vodic za investitore.jpg-15